Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Naprostá nezodpovědnost za volantem

ZLÍNSKO: Již 11x ho policisté zastavili pod vlivem drog. 

V pondělí po deváté hodině ráno nezvládl řízení mladý řidič ve vozidle Škoda Felicia, který v chatové oblasti v obci Kašava na Zlínsku čelně narazil do protijedoucího vozidla Škoda Octavia, které řídila jednatřicetiletá žena. I přes hrozivě vypadající nehodu utrpěli oba řidiči lehké zranění. Škoda na obou vozidlech činí téměř sto tisíc korun.

Dechová zkouška byla u obou řidičů negativní, zkouška na přítomnost drog byla u dvacetiletého řidiče Škody Fabia pozitivní. A rozhodně to nebylo poprvé.

Mladý řidič, který dopravní nehodu s největší pravděpodobností zavinil, není pro policisty žádným nováčkem. Jen za poslední tři měsíce ukázala pozitivní hodnotu zkouška na přítomnost drog v těle řidiče při silničních kontrolách celkem v jedenácti případech. Mladý muž několikrát odmítl lékařské vyšetření, které by přítomnost drog potvrdilo nebo vyvrátilo.

Drogy stály i za jeho dalším čelním nárazem do jiného vozidla, k němuž došlo začátkem července ve Vizovicích. Kromě toho je podezřelý ze spáchání trestných činů krádež, neoprávněné užívání cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterých se měl dopustit v Lukově na Zlínsku.

Včera odpoledne zlínští policisté mladého řidiče obvinili ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, a to prozatím ve čtyřech případech, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Jeho další protiprávní jednání zůstává nadále v šetření. Čekáme na výsledky zdravotních vyšetření a v některých případech také na výsledky znaleckých posudků k vyhodnocení množství drog v těle.

25. srpna 2020, por. Bc. Monika Kozumplíková

Odkazy do noveho okna

Nehoda Kašava

Nehoda Kašava 

Detailní náhled

Nehoda Kašava 2

Nehoda Kašava 2 

Detailní náhled

Nehoda Kašava 3

Nehoda Kašava 3 

Detailní náhled

Nehoda Kašava 4

Nehoda Kašava 4 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem