Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Napotřetí byl úspěšný

BRNO: Šedesátiletá žena nakonec podlehla nátlaku podvodníků. Ztratila tak skoro tři sta tisíc korun. 

Vytrvalostí a trpělivostí se prezentoval zatím neznámý pachatel, který co by bezpečnostní pracovník banky kontaktoval šedesátiletou ženu z Brna. Sdělil jí, že na jejím účtu byly zadány čtyři neoprávněné platby. Jenže žena jej odbyla s tím, že má účet v jiné bance. O den později se ozval stejný mužský hlas. I tentokrát banku netrefil a žena s ním dále nekomunikovala. Až ve třetím telefonátu, asi o hodinu později, kontaktoval poškozenou z jiného telefonního čísla jiný mužský hlas zastupující už její banku. Tentokrát falešný bankéř s báchorkou o zadaných neoprávněných platbách uspěl. Podle jeho instrukcí žena v několika platbách odeslala na podvodné účty skoro stři sta padesát tisíc korun. Až o telefonátu s blízkou osobou a ověření v její bance zjistila, že byla podvedena. V bance se jí podařilo zachránit asi padesát tisíc korun zadaných v poslední transakci.

O skoro devět set tisíc korun přišel během jednoho měsíce čtyřiačtyřicetiletý muž z Brněnska, který chtěl investovat do akcií. Po poměrně dlouhé elektronické komunikaci si pro efektivní investování si nainstaloval do počítače program na jeho vzdálenou správu. Potom už podvodný bankéř bez jeho vědomí snadno převedl na podvodná konta skoro devět set tisíc korun.

V tomto pohledu relativně dobře skončilo obchodování s akciemi pro šestašedesátiletou ženu ze stejného regionu. Jakmile odeslala podvodníkovi více než sto tisíc korun, ten přestal komunikovat.

por. Bohumil Malášek, 8. června 2023

vytisknout  e-mailem