Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Napadl policistu při řešení dopravní nehody

Později se ukázalo, že byl v minulosti odsouzen za násilný trestný čin a stále je v podmínce. 

V neděli 14. února kolem 18:00 hod. vyslal operační důstojník hlídku dopravní policie k nehodě, ke které došlo v ulici Vršovická v Praze 10. Při zpracovávání dopravní nehody si policisté všimli bílého světla, které svítilo do vozu, ve kterém prováděli administrativní úkony. Jeden z policistů proto otevřel dveře a zeptal se muže, zda něco potřebuje. Ten mu odvětil, že si natáčí činnost policie. Policista proto vystoupil z vozu a muži sdělil, že si nesmí natáčet přestupkové řízení a doklady účastníků dopravní nehody. Dále muži sdělil, že pokud chce s policisty komunikovat, musí si nasadit ochranu úst. To muž odmítal. Až po zákonné výzvě, že porušuje vládní nařízení, si ochranu úst nasadil. Po chvíli muže policisté z místa dopravní nehody vykázali.

O pár minut později se v ulici Vršovická stala další dopravní nehoda a jeden z policistů odešel k jejím účastníkům. Tam si všiml, že stejný muž, který je natáčel, opět běhá v kolejišti, kličkuje mezi projíždějícími auty a zřejmě i volá na linku 158 a stěžuje si na jednání policistů. Proto za ním popoběhl a vyzval ho, aby opustil místo a zanechal svého protiprávního jednání. Na to muž zareagoval tak, že se otočil a znenadání policistu udeřil pěstí do obličeje. Policista proto použil donucovací prostředky a útočníka na místě omezil na osobní svobodě. Zadržený pak ještě vyhrožoval, že toto je policistův poslední den u policie.

Muže si převzala hlídka z místního oddělení policie ve Vršovicích a převezla k provedení dalších úkonů na služebnu. Později se ukázalo, že byl v minulosti odsouzen za násilný trestný čin a momentálně je stále ve zkušební době.

Z tohoto důvodu jej policisté převezli do cely předběžného zadržení a kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby.

Muži hrozí za trestné činy Násilí proti úřední osobě a Výtržnictví až čtyřletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Hana Křížová, DiS. – 17. února 2021

vytisknout  e-mailem