Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Napadl muže v klubu

HRADECKO - Ten skončil s poraněným okem v nemocnici  

Hradečtí policisté na konci minulého týdne (v neděli 13. května 2012) ukončili ve zkráceném přípravném řízení vyšetřování loňského (2011) případu napadení v jednom z hradeckých klubů.

Několik dní předtím než případ ukončili, sdělili podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví a výtržnictví devětatřicetiletému muži z Hradce Králové. Ten je důvodně podezřelý, že v loňském (2011) listopadu v klubu v centru Hradce Králové po slovní rozepři fyzicky napadl o rok mladšího muže z Hradce Králové. Přitom poškozenému způsobil zranění oka, modřiny nad okem a krvácení do pusy.

Celý incident se odehrál 19. listopadu 2011 kolem druhé hodiny ráno. Po slovní rozepři útočník napadl hosta i fyzicky. Přitom poškozeného za přítomnosti několika hostů udeřil pěstí do levé části obličeje. Po útoku poškozený odešel domů. Doma si obličej ledoval. Jelikož to nepomohlo, navštívil lékaře v hradecké nemocnici, který mu vystavil pracovní neschopnost. Po ošetření musel podstoupit operaci oka. Desátý den po operaci byl ze špitálu propuštěn do domácího léčení. Podle znalce z oboru zdravotnictví byl poškozený omezen na obvyklém způsobu života v důsledku pohybové a dotykové bolestivosti dotčených partií obličeje, postupně odeznívající po dobu asi dvou až tří týdnů od vzniku poranění.

Poškozený údajně zná útočníka od vidění. Prý neví, proč ho útočník fyzicky napadl. Útočník na policii podle zákona využil svého práva a odmítl k případu vypovídat.

Za přečin ublížení na zdraví a výtržnictví může soud útočníka poslat až na tři roky do vězení.

nprap. Anna Pešavová - 17. května 2012 (13:45)

vytisknout  e-mailem