Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Napadený řidič autobusu

PRAHA VENKOV-JIH – Jílovští policisté šetří sobotní případ napadení řidiče linkového autobusu  

Při nastupování do autobusu linky č. 332, jedoucím směrem od Prosečnice na Jílové u Prahy, v místě autobusové zastávky Kamenný Přívoz krátce před 18 hodinou 17. října letošního roku došlo k incidentu mezi řidičem autobusu a smíšenou dvojicí neukázněných cestujících.
Po řidičově upozornění, aby nasadili svým psům náhubky a nenechali je volně pobíhat po autobusu, počal jej muž z dvojice slovně urážet vulgárními výrazy a následně ho i fyzicky napadl, poté co se je snažil sedmatřicetiletý řidič vykázat z autobusu. Žena se aktivně do fyzického napadání řidiče zapojila a následně měla navíc poškodit spodní část skleněné výplně a tlakový mechanismus otevírání předních dveří.
Napadený řidič z místa incidentu s poškozeným a plně obsazeným autobusem odjel ze zastávky a věc následně telefonicky oznámil na linku 158 tísňového volání Policie ČR.
Při následném šetření se policistům podařilo získat popis agresivní dvojice. Jednalo se o česky hovořícího holohlavého muže ve věku kolem 30 let, zavalitější 175 až 180 cm vysoké postavy, oblečeného do černé bundy „bomber“, maskáčových kalhot a česky hovořící ženu, rovněž ve věku 30 let, hubené 165 cm vysoké postavy, červeně obarvenými vlasy, střiženými na mikádo, oblečené do flekovaných elastických kalhot, světlé bundy a obuté do vyšších šněrovacích bot (Glády), v kombinaci červené a šedé barvy. Dvojici doprovázeli dva psi, krátkých zrzavých srstí, pravděpodobně kříženci středně velkých loveckých plemen.
V době incidentu se mělo uvnitř autobusu nacházet přibližně padesát cestujících. Policisté proto předpokládají, že jejich výpovědi mohou objasnit důležité okolnosti této události, z tohoto důvodu se obracejí na širokou veřejnost, aby se jim svědci této události přihlásili přímo na služebně v Jílovém u Prahy nebo telefonicky na čísle 602 306 919, případně prostřednictvím linky 158 tísňového volání Policie ČR.


nprap. Bc. Zdeněk Chalupa
tiskový mluvčí
P ČR Praha venkov-JIH
20. října 2015
 

vytisknout  e-mailem