Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Napadený muž utrpěl vážné zranění

TŘEBÍČSKO: Obviněný muž byl vzat do vazby 

Třebíčští kriminalisté objasnili případ fyzického napadení, při kterém byl vážně zraněn napadený muž. K případu došlo minulý týden v Třebíči. Dva muži, oba cizinci, se potkali v pátek 26. června v dopoledních hodinách v areálu firmy, kam přijeli každý zvlášť v souvislosti se zaměstnáním. Mladší z mužů ale nečekaně navázal na jejich konflikt z předchozího dne, ke kterému došlo na ubytovacím zařízení, a na sedmatřicetiletého muže náhle zaútočil. Srazil ho k zemi a tloukl pěstmi zejména do oblasti hlavy, poté odešel. Napadený cizinec utrpěl při útoku zranění, která si vyžádala lékařské ošetření s následnou hospitalizací v třebíčské nemocnici. Policisté následně přijali oznámení o napadení a případ začali prověřovat. Zjistili veškeré dostupné informace o podezřelém a začali po něm okamžitě pátrat. Zároveň provedli ohledání, zadokumentování místa činu, zajistili stopy a výslechy osob. Podezřelého cizince vypátrali ještě ten den kolem páté hodiny večer na ulici v části Horka – Domky. Muže zadrželi a odvezli ho na oddělení policie. Zadržený muž skončil v policejní cele. 

 Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání cizince. „Čtyřiadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání pokusu zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví,“ řekl npor. Mgr. Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Napadený muž utrpěl při útoku mimo jiné zlomeninu v oblasti obličeje. S ohledem na způsob a razanci útoku mohlo ale dojít k ještě vážnějšímu zranění, ke kterému nedošlo jen shodou skutečností nezávislých na vůli obviněného muže.

Na obviněného muže byl podán návrh na vzetí do vazby. Poté, co soud rozhodl o jeho vzetí do vazby, eskortovali policisté muže do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za spáchaný trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na deset let,“ zakončil npor. Milan Špaček.

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

2. července 2020  

vytisknout  e-mailem