Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Napadení v parku

Kriminalisté řeší napadení na Proseku 

Z pátka na sobotu kolem půlnoci přijali operátoři tísňové linky oznámení o napadení v parku na ulici Prosecká. Podle dosud zjištěných informací skupina přibližně dvacetiletých osob popíjela a oslavovala narozeniny v parku. V průběhu oslavy se k nim připojilo dalších několik osob. Krátce poté došlo mezi oběma skupinami k slovní rozepři, která vygradovala až k fyzickému potyčce. Na místě bylo zraněno celkem pět osob ze skupiny oslavujících, které byly na místě ošetřeny a převezeny do nemocnice. Druhá skupinka lidí podílející se na rvačce z místa utekla pryč.

Krátce po této potyčce jeden z mladíků, kteří z místa utekli, z dosud nezjištěných příčin napadl muže stojícího na zastávce autobusu na ulici Prosecká, kdy jej udeřil plynovou pistolí do obličeje. Svým jednáním mu způsobil velmi vážné poranění v obličeji.  Zraněný muž byl na místě ošetřen lékařem a převezen do nemocnice.

Policisté po příjezdu na místo zadrželi osmnáctiletého a šestnáctiletého mladíka, kteří vyprovokovali potyčku v parku a následně ještě napadli muže na zastávce. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví.

kpt. Eva Kropáčová

18.8.2019

vytisknout  e-mailem