Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Napadení taxikáře

Kriminalisté řeší případ napadení řidiče taxi. 

V sobotu ráno okolo 4 hodiny přijal operátor tísňové linky 158 oznámení o okradení a napadení řidiče taxi v Praze 7 v ulici Dukelských hrdinů. Skupina cizinců si tam objednala taxíka pro šest lidí, ale když vůz přijel, tak se jich do něj chtělo naskládat osm. Řidič tolik lidí nechtěl odvézt a došlo ke konfliktu. Cizinci byli opilí a měli řidiče začít napadat. Ten před nimi z vozu utekl, protože měli převahu. Když muži odešli, tak se k autu vrátil zpátky a zjistil, že mu chybí několik tisíc korun z peněženky a bunda.

Případem se začali zabývat kriminalisté prvního policejního obvodu, kteří díky kamerovému systému a dalším poznatkům zjistili, že je skupina cizinců ubytovaná v apartmánu v Krakovské ulici v Praze 1. Vzhledem k tomu, že se jednalo o tak početnou skupinu fyzicky dobře disponovaných mužů, k jejich zadržení byli přizváni policisté ze speciální pořádkové jednotky a pohotovostní motorizované jednotky. Ti za použití univerzálního klíče do apartmánu vstoupili a muže za použití donucovacích prostředků v bytě zadrželi.

Cizinci pak skončili na služebně kriminalistů, kteří případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a krádež. Po výsleších byli propuštěni na svobodu.

kpt. Jan Daněk – 12. 7. 2021

vytisknout  e-mailem