Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Napadená dívka - policisté psa odebrali majitelce

České Budějovice - Policisté vyšetřují pro podezření z trestného činu majitelku psa, který na sídlišti pokousal a zranil nezletilou dívku . 

Policisté z Obvodního oddělení Čtyři Dvory vyšetřují závažný případ pokousání dítěte psem. Dne 22. září letošního roku venčila žena (1956) na sídlišti v Českých Budějovicích svého psa rasy americký stafordšírský teriér. Během venčení ztratila nad psem kontrolu a ten napadl nezletilou dívku. Tu povalil, pokousal a způsobil jí tak tržné rány. Psa od dívky odehnal cyklista, který u dívky zastavil a pomocí svého kola dívku bránil před útočícím psem. Dívka byla po útoku psa převezena do nemocnice na ošetření.

Policisté i pomocí svědků a reportáží ve sdělovacích prostředcích zjistili, že majitelka psa takto neuhlídala ve více případech. Vyhodnotili a zkonzultovali s odborníky soudního lékařství zranění, která pes způsobil dívce a zahájili úkony v trestním řízení pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Podezřelou je majitelka psa.

Policisté také posuzovali lokalitu, kde žena psa venčí, s ohledem na dětská hřiště, pohyb dětí a nepředvídatelnou reakci psa a po konzultaci se státním zástupcem, ženu dnes vyzvali k vydání psa. Rok a půl stará fenka byla umístěna v útulku a po dobu vyšetřování případu nesmí být předána žádné další osobě. O trestu pro ženu a o soudu psa tak pravděpodobně v rámci trestního řízení rozhodne soud. Majitelka psa lituje všeho co se stalo.

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner, krpc.pio@pcr.cz

25. září 2019

vytisknout  e-mailem