Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Nález nevybuchlé munice

Muž s minohledacím zařízení nalezl podezřelý předmět a zachoval se nejlépe, jak mohl. 

V neděli v podvečer nedaleko Pardubic v lese mezi obcemi Srnojedy a Staré Čivice nalezl muž podezřelý předmět připomínající munici, a to za použití minohledacího zařízení. Okamžitě tedy kontaktoval linku 158, aby tento mimořádný nález ohlásil. Na místo se dostavili policejní pyrotechnici, kteří po ohledání zjistili, že se jedná o nevybuchlou a plně funkční leteckou pumu SD1, ráže 5 cm. Vzhledem k terénu, kde se puma nacházela, a noční době, nebylo možné její okamžité zneškodnění. Policisté z obvodního oddělení Pardubice tedy místo nálezu náležitě označili a celou noc střežili.

V pondělí v osm hodin ráno se na místo opětovně dostavila pyrotechnická služba, která nalezenou munici bezpečně odpálila. Při zničení nalezené pumy nedošlo ke zranění osob ani škodě na majetku.

V tomto případě se oznamovatel zachoval nejlépe, jak v dané situaci mohl. Stává se nám, že lidé nebezpečné předměty donesou přímo na policejní služebnu.

Pokud byste i vy někdy nalezli předmět připomínající munici nebo měli na takový předmět podezření, vždy okamžitě kontaktujte linku 158 a s věcí nijak nehýbejte a zbytečně se k ní nepřibližujte.

12. února 2019
pprap. Bc. Dita Holečková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem