Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Nález munice na Zlonicku

KLADENSKO – Při manipulaci s municí nedošlo k žádnému zranění. 

Na policejní služebnu obvodního oddělení Zlonice bylo v dopoledních hodinách dne 25. března 2020 přijato oznámení o nálezu munice v zámeckém parku v obci Šlapánice – Budeničky.

Na základě oznámení vyjela ihned policejní hlídka na místo, které zajistila. Součástí areálu zámeckého parku je jezírko, ve kterém došlo k nálezu válečné munice. Policisté po zajištění prostoru na místo nálezu přivolali specialistu z pyrotechnické služby. Pyrotechnik po příjezdu nalezenou munici zajistil a dále v jezírku dohledal další válečnou munici. Celkem se jednalo o 14 kusů nábojů, 3 kusy ručních granátů, 1 kus granátu vzor 39 a 3 kilogramy malorážové munice. Zajištěná munice byla z místa nálezu převezena k likvidaci.

Při manipulaci a zajištění válečné munice nedošlo k žádnému zranění osob.

Policie upozorňuje občany pro jejich bezpečnost, aby při nálezu jakékoliv munice vždy místo oznámili na policejní služebnu a do příjezdu policejní hlídky se zdržovali od místa nálezu v dostatečné  vzdálenosti. V žádném případě s municí nemanipulujte a především se ji nesnažte sami převážet.  O možném nálezu munice je třeba poučit i děti, aby věděly jak se mají v takové situaci zachovat a zůstat v bezpečí.

nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
26. března 2020

vytisknout  e-mailem