Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Nález munice

TEPLICKO - Pyrotechnici odpálili dělostřelecký granát; Odcizil měděné kabely... 

Nález munice

     Policejní pyrotechnici včera dopoledne odpálili v horách starou munici, kterou našel oznamovatel v úterý odpoledne v lese nad ulicí Horská v Krupce. Muž našel v lese dělostřelecký granát, přivolaní pyrotechnici rozhodli, že je nebezpečné ho zlikvidovat odpalem na místě, protože by mohla být ohrožena bezpečnost lidí a majetku. Kvůli snížené viditelnosti nechali granát na místě nálezu, kde ho hlídal policista, včera dopoledne ho převezli na opuštěné místo u Adolfova, kde byl odpálen.

     V případě nálezu jakékoliv munice by s ní neměli lidé v žádném případě manipulovat a ihned kontaktovat policii. Místo nálezu je vhodné viditelně označit, zamezit vstupu dalším osobám a do příjezdu policie zůstat v bezpečné vzdálenosti.

Odcizil měděné kabely

     Policisté obvinili z trestných činů krádeže a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení 33letého recidivistu. V minulosti sedmkrát odsouzený muž je podezřelý, že koncem května na silnici I/13 u Hostomic několikrát odcizil propojovací kabely ze směrových desek, čímž vyřadil z provozu světelné signalizační zařízení označující svedení provozu do jednoho jízdního pruhu a vystavil tak řidiče riziku nehody.

     Dále je podezřelý, že začátkem června u Bíliny ve dvou případech odcizil několik desítek metrů zabezpečovacího kabelu, který slouží k ovládání signalizace návěstidla. Odcizená měď končila ve sběrných surovinách, obviněnému hrozí v případě uznání viny až šestiletý trest odnětí svobody.

Krade se snad všechno

     Škodu kolem 75 tisíc korun způsobil neznámý pachatel, který v Háji u Duchcova odcizil příslušenství z mini bagru. V průběhu uplynulých dní ukradl ze stroje svahovou lžíci a další dvě menší lžíce. Policisté případ prošetřují jako přečin krádeže, pachateli hrozí v případě dopadení až tříleté vězení.

31. října 2019, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence Teplice

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pis.tp@pcr.cz

vytisknout  e-mailem