Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Nález munice - letecká puma deaktivována

PLZEŇ – Všem zúčastněným děkujeme za pomoc. 

AKTUALIZACE:

Policie ČR a město Plzeň děkují občanům za komunikaci a bezproblémové chování v souvislosti s evakuací, která proběhla v městské části Skvrňany v perimetru 1000 metrů od nálezu. Díky tomu měla policie možnost delaborovat bezpečně nalezenou munici a zajistit její odvoz mimo město Plzeň. Policie oceňuje přístup všech složek IZS a i míru nasazení jejich příslušníků. Na evakuaci se podílelo 91 policistů, 70 hasičů HZS PK včetně jednotek sboru dobrovolných hasičů, 32 policistů městské policie a 6 záchranářů ZZS PK. Evakuačni centra využilo kolem 600 osob. Proběhla evakuace sídliště předních a zadních Skvrňan v perimetru jednoho km. 

AKTUALIZACE:
Pyrotechnik úspěšně odstranil zapalovače z letecké pumy, čímž ji deaktivoval. Nyní ji odveze. Obyvatelé ze Skvrňan se brzy budou moci vrátit do svých domovů.

AKTUUALIZACE:

V současné chvíli policisté ve spolupráci s ostatními složkami IZS evakuují část Skvrňan. Prosíme obyvatele, kteří bydlí či pracují ve vymezeném okruhu (viz mapka), aby  se přemístili do bezpečné vzdálenosti a respektovali pokyny policistů. Magistrát města Plzně nabídne evakuovaným obyvatelům náhradní prostory do doby, než se budou moci vrátit zpátky. Časový úsek závisí na rozhodnutí kolegů z pyrotechnické služby. O všem budeme zavčasu informovat.

por. Mgr. Markéta Fialová

Dnešního dne krátce před polednem byla na atletickém stadionu v Plzni, ve Vejprnické ulici nalezena při výkopových pracích munice oválného tvaru, kdy se jedná o leteckou pumu. Na místo ihned vyjely hlídky policie a pyrotechnik. V místě nálezu proběhla evakuace Sportovního gymnázia, Středního odborného učiliště, blízké prodejny potravin a protilehlých domů v okruhu jednoho kilometru. Upozorňujeme řidiče, že v okolí nálezu bude uzavřena doprava. Objížďka povede přes Křimickou a Domažlickou ulici.

nprap. Michaela Raindlová
29. května 2019

Odkazy do noveho okna

letecká puma

letecká puma 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem