Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Nález mrtvého novorozence - aktualizace

Prošetřování případu nálezu mrtvého novorozence ze srpna loňského roku přineslo nové informace. 

Při prošetřování celého případu kriminalisté zjistili, že igelitová taška, ve které byl mrtvý novorozenec nalezen, obsahovala další genetickou stopu. Konkrétně se jednalo o DNA ženy, která je v příbuzenském poměru s rodičkou. Z výsledků porovnání vyplývá, že půjde buď o její dceru, nebo matku. Vzhledem k tomu je pravděpodobné, že o vraždě novorozence ví další osoba. Ta však nemusela být činu přímo přítomná. V této souvislosti se opět obracíme na veřejnost s prosbou o jakékoliv informace k události, kterou kriminalisté prověřují jako podezření ze spáchání trestného činu vražda.
 
Do této chvíle detektivové provedli přibližně pět stovek odběrů DNA, jejichž porovnání se zajištěnými stopami na místě nálezu zatím nepřineslo žádný výsledek.
 
Otazníkem zatím zůstává i původ igelitové tašky, ve které byl novorozenec nalezený. Ta se dá získat pouze při osobním nákupu dámské módy v obchodech  značky Dynamite, která má pobočky v Kanadě, USA, Jordánsku, Saudské Arábii a Kuvajtu. V České republice ani v Evropě zastoupení nemá. Podle vyjádření vedení firmy nejsou tyto tašky zasílány ani při objednání zboží přes internet.
 
V kontejneru vedle tašky se zavražděným dítětem ležel také obrázek s kresbou velryby, jehož majitele nebo osobu, která ho vyhodila, kriminalisté také potřebují kontaktovat.
 
Jestliže máte jakékoliv informace k případu, prosím kontaktujte linku 158. Samozřejmostí je zachování absolutní anonymity případného oznamovatele nebo svědka. 
 
por. Bc. Jan Daněk – 11. 2. 2015
Odkazy do noveho okna

Obrázek

Obrázek 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem