Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Nákladní vozidla v hledáčku policistů

LOUNSKO - Také na Lounsku proběhla v tomto týdnu dopravně bezpečnostní akce. 

Zejména kontroly nákladních vozidel byly tentokrát předmětem další dopravně bezpečnostní akce, která se v tomto týdnu uskutečnila na Lounsku. Lounští policisté se tak zapojili do celorepublikového projektu, který probíhá ve spolupráci s mezinárodním sdružením ROADPOL. Při kontrolách je kromě technického stavu vozidel zajímalo, zda řidiči dodržují předpisy týkající se doby řízení a odpočinku, bezpečnostních přestávek, zda mají správně zajištěný náklad apod. Lounští policisté se v rámci akce zaměřili i na kontroly dodržování předepsaných rychlostí.

Z 38 zkontrolovaných vozidel zaznamenali policisté 18 přestupků, z nichž 14 spočívalo v překročení maximální povolené rychlosti. Další čtyři zjištěné přestupky se týkaly porušení sociálních předpisů v nákladní dopravě. Jednalo se o přestupky související s dobou řízení a předepsanými přestávkami.

Za zmíněné přestupky policisté na místě uložili řidičům 16 pokut v celkové výši 6.700 korun, 2 přestupky oznámili k vyřízení příslušnému správnímu orgánu.

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Louny 15. října 2021

vytisknout  e-mailem