Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Nájemníci bytového domu museli opustit své obydlí

LIBEREC - V úterý odpoledne museli policisté společně s hasiči evakuovat na více jak dvě desítky obyvatel bytového domu v ulici U Kolory. Dům je ve špatném stavu. 

V úterý 4. prosince 2018 krátce po poledni přijal operační důstojník na tísňové lince oznámení ze Zdravotnické záchranné služby, že zdravotníci byli na výjezdu na zdravotním zákroku v bytovém domě v Liberci, ulici U Kolory. Zde při ošetřování jednoho z nájemníků domu pojali podezření, že dům je ve značně španém stavu a mohlo by hrozit jeho zřícení.

Operační důstojník neprodleně na místo vyslal hlídku, kdy policisté společně s hasiči evakuvoali z domu na více jak dvě desítky nájemníků. Poté vyčkali na rozhodnutí statika, který dospěl k předběžnému závěru, že dům jakožto celek je z důvodu bezpečnosti neobyvatelný. Vzhledem k tomu, že majitel domu nebyl fyzicky přítomen v Liberci a nebyl schopen dům sám zabezpečit, zabezpečili hasiči dům ptoti vstupu nepovolaných osob. Magistrát města Liberce zajistil pro nájemníky domu náhradní ubytování. Policisté objekt střežili proti vniknutí cizích osob do doby, než si jej zabezpečil sám majitel. 

Případem se nyní zabývají liberečtí kriminalisté, kteří již zahájili úkony trestního řízení pro podezření "obecné ohrožení z nedbalosti". 
 

5. 12. 2018
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí 

vytisknout  e-mailem