Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Nahnutí pouťové atrakce v Zaječí

BŘECLAVSKO: Sdělili jsme podezření provozovateli. 

Zaječí – Břeclavští policisté zjistili dostatek skutečností, které je vedly k tomu, že sdělili podezření z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti v případu, který se stal 1. července 2017 v obci Zaječí, kdy se při hodové zábavě vychýlila pouťová atrakce, která byla postavena na nezpevněné travnaté ploše. V době, kdy se událost stala, se na kolotoči nacházelo minimálně 14 osob. Sedm z nich utrpělo zranění.  

Během prověřování policisté zažádali o znalecký posudek z oboru strojírenství. Podle získané zprávy jasně vyplývá, že kolotoč byl postaven na nevhodném podloží. Právě vlivem nezpevněného povrchu došlo k postupnému zborcené pomocných podkladových desek a vychýlení uvedené atrakce. Při šetření případu bylo nezbytné nashromáždit spoustu dalších podstatných informací. Jednalo se například o doložení lékařských zpráv, odborné vyjádření znalce k jednotlivým zraněním a nelze opomenout ani to, že policisté museli vyslechnout řadu osob.

Na základě zjištěných podkladů dospěl vyšetřovatel k tomu, že provozovatel porušil důležitou povinnost vyplývající z jeho zaměstnání a sdělil mu podezření z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. Spisový materiál byl postoupen na Okresní státní zastupitelství Břeclav. Pro úplnost zbývá dodat, že za uvedené protiprávní jednání hrozí potrestání v podobě odnětí svobody na šest měsíců až pět let.

por. Mgr. Kamila Haraštová, 8. ledna 2018

vytisknout  e-mailem