Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Policejní tramvaj sveze první cestující

KRAJ: Hledáme novou generaci. 

V rámci krajského policejního sboru je v plném proudu generační obměna. Službu končí silné ročníky, které nastoupily v devadesátých letech. V roce 2020 skončilo většinou po dlouholeté službě 109 policistů, o rok později to bylo už 223 mužů zákona. Zub ve věkové pyramidě zanechalo také pozastavení náboru v roce 2010. 

Policie to řeší už několik let intenzivní náborovou kampaní. V současné době některé aktivity organizujerme v on-line školení. Pracujeme i se středoškolskými studenty třetích a maturitních ročníků, kteří nechtějí pokračovat ve vzdělávání na vysoké škole. Přes všechnu snahu stále disponujeme volnými místy, k 1.1. 2022 jich bylo 201. 

Jedním z dalších projektů, na kterém spolupracujeme i se Zdravotní pojišťovnou MV ČR a Dopravním podnikem města Brna, je i  "náborová tramvaj", která bude ode dneška vozit cestující ulicemi Brna. Očekáváme od ní, že zvýší počet uchazečů o služební poměr. "Není cílená jen na Brňany, oslovit pomůže i  obyvatele jiných regionů, kteří do Brna jezdí za prací, studiem či zábavou", dodal ředitel KŘP JmK brig.gen. Leoš Tržil u příležitosti uvedení vozidla VarioLF2 s evidenčním číslem 1114 do provozu.  

mjr. Pavel Šváb, 12.01.2022

Základní náborové informace

Regionální akce, kontakty, adresy

vytisknout  e-mailem