Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Nabízeli úplatek

PRAHA VENKOV-JIH – Kriminalisté z územního odboru vyšetřují další tři případy nabízení úplatků strážcům zákona 

K prvnímu případu došlo v nočních hodinách 27. srpna letošního roku v obci Hodkovice na okrese Praha-západ. Devětadvacetiletý cizinec během silniční kontroly nabízel strážníkům Obecní policie Vestec tisícikorunový úplatek, jehož přijetí odmítli. Důvodem jeho jednání bylo, že strážníci u něj po provedené dechové zkoušce zjistili, že usedl za volant svého vozu pod vlivem alkoholu, a nabídnutím úplatku se chtěl vyhnout postihu za spáchaný přestupek v dopravě.
Ve druhém případě čtyřiačtyřicetiletý řidič se ve středu 23. září v časných ranních hodinách pokusil při silniční kontrole v Říčanech na okrese Praha-východ uplatit policejní hlídku, aby se tak vyhnul následkům svého protiprávního jednání, neboť řídil motorové vozidlo přes vyslovený zákaz řízení.
Třetí případ se odehrál v pozdních odpoledních hodinách v pátek 9. října opět v Říčanech. Dvaašedesátiletý řidič usedl za volant poté, co požil větší množství alkoholu, a při následné jízdě způsobil drobnou dopravní nehodu. Při jejím dokumentování a šetření pak nabídnul policistům desetitisícový úplatek, aby se tak vyhnul následkům svého nezodpovědného a protiprávního jednání.
Nabízené úplatky ve druhém a třetím případě policisté rovněž odmítli a zmiňovaní řidiči si za svá protiprávní jednání převzali sdělení obvinění. Nyní je proti nim vedeno trestní stíhání pro zločin podplácení, za který jim může soud uložit trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do šesti let, propadnutí majetku nebo peněžitý trest.
 
nprap. Bc. Zdeněk Chalupa
tiskový mluvčí
P ČR Praha venkov-JIH
19. října 2015

vytisknout  e-mailem