Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Nabízel vitaminy, které nedodal

ZLÍNSKO: Je obviněný z podvodu. 

Kriminalisté podali státní zástupkyni návrh na podání obžaloby proti osmadvacetiletému muži z obce u Brna obviněnému ze spáchání trestného činu podvod, protože inzeroval prostřednictvím internetu různé předměty k prodeji, které ovšem zájemcům po zaplacení kupní ceny nedodal. Dosud netrestanému muži hrozí v případě odsouzení až dva roky odnětí svobody.

Mladý muž se dostal do finančních problémů kvůli své závislosti na sportovních sázkách. Různým bankovním i nebankovním institucím dlužil už více než půl milionu korun. Proto ho napadlo, že začne prostřednictvím internetu na různých bazarových portálech prodávat zboží, které si nechá předem zaplatit, ale nedodá ho. Pod smyšlenými jmény nabízel zejména doplňky stravy a hry na herní konzoli. Minimálně v jedenácti případech v prvních dvou měsících roku mu zájemci o zboží zaslali na jeho bankovní účty, kterých měl zřízeno několik, více než třicet tisíc korun, které použil pro svoji potřebu, zejména na další sázky. Není vyloučeno, že stejným způsobem podvedl mnohem více osob.

Kriminalisté z oddělení analytické a kybernetické kriminality ve Zlíně jednotlivé případy z celé republiky prověřovali od začátku února. Po zjištění veškerých informací, bankovních účtů a telefonních čísel, které podvodník používal, podezřelého muže vyslechli. Ten se ke všem případům přiznal a vyjádřil svou lítost.      

23. listopadu 2023, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem