Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Na Velikonoce jsou policisté připraveni

MLADOBOLESLAVSKO – Policisté budou dohlížet na plynulost silničního provozu. 

Z pohledu bezpečnosti na našich silnicích jsou Velikonoce jedním z rizikových období. Lidé navštěvují své příbuzné, za kterými dojíždějí i velké vzdálenosti. Setkáváme se také se „svátečními řidiči“, kteří vyrážejí prožít velikonoční svátky se svou rodinou. V tomto období začíná i motorkářská sezona a rizikový bývá na komunikacích i zvýšený pohyb chodců a cyklistů, kteří patří mezi nejohroženější účastníky silničního provozu.

V průběhu velikonočních svátků budou mladoboleslavští policisté dohlížet na to, zda účastníci provozu na pozemních komunikacích dodržují pravidla zákona o silničním provozu a zaměří se na zákaz požívání alkoholu a návykových látek.

Jen během včerejšího dne, tedy ve středu 17. dubna 2019 bylo do  uvedeného opatření nasazeno 22 policistů, se kterými se mohli řidiči setkat na různých místech Mladoboleslavska. Tyto policejní hlídky zkontrolovaly během dne celkem 151 vozidel, přičemž zjistily 35 dopravních přestupků. V šesti případech řešili policisté nevyhovující technický stav vozidel,  jedna osoba ve vozidle nebyla připoutána, jeden řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu a jeden pod vlivem návykové látky.  Odhalena byla dále jedna hledaná osoba a kontrolován byl i řidič, který neměl řidičský průkaz.

V loňském roce zjistili na území České republiky policisté během Velikonoc 124 řidičů, kteří řídili pod vlivem alkoholu, dalších 29 jich bylo pod vlivem návykových látek.

Související informace naleznete zde:

https://www.policie.cz/clanek/policiste-se-v-provozu-zameri-na-bezpecne-poutani.aspx

por. Bc. Lucie Nováková
tisková mluvčí
P ČR Mladá Boleslav
18. dubna 2019

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem