Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Kriminalistický ústav

Policie České republiky – Kriminalistický ústav

Na Veletrhu vědy se představí DVI tým

Kriminalistický ústav Praha se zapojí do čtvrtého ročníku populárně-vědecké akce, která je určena nejen studentům středních a vysokých škol, ale i zájemcům o vědecké poznání z řad široké veřejnosti. 

Veletrh vědy pořádá Akademie věd ČR ve spolupráci s dalšími vědeckými institucemi v PVA EXPO Praha v Letňanech ve dnech 7. – 9. června 2018. „Letos se návštěvníci mohou těšit na novinky ze světa vědeckého poznání od více než stovky vystavovatelů. Připraveny jsou zajímavé přednášky, workshopy, vědecká představení, výstavy nebo setkání s odborníky různých profesí,“ přiblížila část programu projektová manažerka Lenka Vinická.

Znalci Kriminalistického ústavu Praha program zpestří komentovanými ukázkami z činnosti týmu na identifikaci obětí hromadných neštěstí ve čtvrtek 7. června 2018.

Cvičení DVI 03Policejní specialisté na identifikaci aneb Jak se obětem vrací identita
Pád letadla, havárie autobusu, vlaku nebo teroristický čin. Všechny tyto události mají jedno společné – velký počet obětí. Nálezy značně poškozených těl obětí nebo jen částí jejich pozůstatků, anonymita, přítomnost cizinců…To jsou faktory, které policistům ztěžují identifikaci. V těchto případech nastupuje speciálně vyškolený tým odborníků – DVI tým, který koordinuje Kriminalistický ústav Praha. Tým vznikl za podpory projektu Švýcarsko-české spolupráce. Kdo jsou specialisté na identifikaci? Jak při identifikaci postupují? Jaké mají speciální vybavení? Komentované ukázky jsou připraveny v 11.00, 13.00, 15.00 a v 17.00 hodin.          

Vstup na akci je zdarma.
Více informací najdete na www.veletrhvedy.cz

kpt. Mgr. Petra Srnková
4. června 2018

vytisknout  e-mailem