Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Na strom, do výšky sedmi metrů, vylezla policistka za ženou, která chtěla ukončit život

KLADENSKO – Hodinové vyjednávání mělo dobrý konec. 

Vše se odehrálo 26. července, před půl druhou odpoledne, kdy byla vyslána hlídka z obvodního oddělení Unhošť do lesa mezi obce Bratronice Mostecký Mlýn a Bratronice, poblíž vrcholu Obecní vrch. Tam se měla nacházet mladá žena, která chtěla ukončit svůj život.

Po chvíli pátrání v lesním porostu byla žena nalezena s tím, že seděla na vyvráceném stromě ve výšce 7 metrů nad zemí. Policistka Petra Janková neváhala ani minutu a vyšplhala za plačtivou ženou nahoru na strom. Celých 50 minut, než přijeli hasiči na pomoc sundat ženu do bezpečí, s ní policistka komunikovala a v průběhu povídání, kdy žena v těžké depresi plakala policistce na rameni, se naší kolegyni podařilo ženě sundat z krku obvázanou šálu, jejíž druhý konec byl přivázán ke stromu.

Hasiči po jejich příjezdu ženu sundali dolů a poté byla předána do péče záchranářů.

Devětadvacetiletá policistka pprap. Ing. Petra Janková slouží u Policie České republiky, konkrétně na obvodním oddělení Unhošť, něco málo přes tři roky. Svým jednáním, kdy ani na chvilku nezaváhala a šla ženě na pomoc s tím, že za ní vyšplhala do výšky asi sedmi metrů, kde téměř hodinu ji jistila před pádem dolů a citlivě s ní komunikovala, ukázala svou profesionalitu, osobní odvahu a lidskost. Taková slova zazněla i od zasahující lékaře ze Zdravotnické záchranné služby, který byl po celou dobu na místě.


Zajímá vás práce u středočeské policie? Informace naleznete na: https://www.policie.cz/clanek/stale-prijimame-nove-uchazece-do-rad-stredoceske-policie-rozcestnik.aspx, případně nás můžete kontaktovat na e-mailu: nabor.stredocesi@pcr.cz.


por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
23. srpna 2022

Odkazy do noveho okna

pprap. Ing. Petra Janková

pprap. Ing. Petra Janková 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem