Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Na Štědrý den přišla o své úspory

Frýdek-Místek - podvodníci nezahálí ani o svátcích.. 

O tom, že podvodníci nezahálí ani o svátcích, se bohužel přesvědčila seniorka z Frýdku-Místku.

Když jí na Štědrý den dopoledne zazvonil telefon, zřejmě netušila, že na druhém konci je podvodník, který má zálusk na její úspory. Muž se ji představil jako zaměstnanec banky a sdělil jí, že se někdo pokusil z jejího účtu vybrat peníze. Aby své peníze ochránila, navrhl jí vytvoření nového účtu a zablokování karty. Poté ženu navedl k převedení peněz ze stávajícího účtu na účet „nový“. Současně od ní získal přístupové údaje k platební kartě, což využil k dalším platebním transakcím.

Poškozená tak během svátečního dne přišla o bezmála 200 tisíc korun. Frýdecko-místečtí policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což dosud neznámému pachateli hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

A jelikož prevence není nikdy dost, policisté opět nabádají v těchto případech k maximální obezřetnosti. Nikdy cizím osobám neposkytujte své přístupové údaje k účtu či platební kartě. Skuteční zaměstnanci banky (bankéři) nikdy nepostupují tak, že by po Vás telefonicky požadovali tyto přístupové údaje a naváděli Vás k různým bankovním transakcím. Ověřujte si pravdivost informací, které Vám volající sděluje, přímo u své banky, ať už osobně či telefonicky.

nprap. Bc. Kateřina Kubzová
oddělení tisku
28. prosince 2022

vytisknout  e-mailem