Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Na Štědrý den létaly v obchodním centru petardy

NÁCHODSKO - Podnapilý cizinec odpálil v nákupním centru zábavnou pyrotechniku 

Krátce po poledni 24. prosince 2013 policisté na linku 158 přijali oznámení o podpálení zábavní pyrotechniky v obchodním centru v Náchodě poblíž hranic s Polskem. Policejní výjezd po příjezdu na místo zajistil dva cizince ve věku 30 a 29 let, které krátce po explozi zadržela bezpečnostní služba obchodu. Odpálená pyrotechika poškodila část vystaveného zboží, podlahu a zranila jednu z nakupujících, naštěstí jen lehce.

Starší z cizinců figuroval v incidentu jen jako přihlížející, takže jej policisté vyslechli a propustili na svobodu. Mladšího cizince však zadrželi a po provedené dechové zkoušce, která prokázala v jeho dechu 3,30 promile alkoholu, eskortovali na Záchytnou protialkoholní stanici do Hradce Králové. Tam také cizinec strávil jak Štědrý večer, tak i celou noc. 

Následujícího dne náchodští kriminalisté 29letého cizince vyslechli a poté proti němu zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecného ohrožení. Státní zástupce posléze rozhodl o o předání celého případu v rámci mezinárodní spolupráce k soudnímu projednání v cizincově zemi.

Obchodní dům vyčíslil materiální škody na 147.000 korun. Cizinec, který se k činu hned po vystřízlivění přiznal a velice ho litoval, se kromě nutnosti úhrady způsobené škody nyní musí obávat až 10letého vězení, které mu  za jeho neuvážený čin v opilosti hrozí.

por. Mgr. Eva Prachařová
27. 12. 2013 ve 13.30 hodin

vytisknout  e-mailem