Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Na sklo auta hodil led

MOSTECKO - Chodec na silnici I. třídy poškodil sklo nákladního vozu, jeho motiv je nepochopitelný. 

Na čelní sklo náklaďáku hodil zřejmě kus ledu, do skla pak ještě bouchl pěstí
Nepochopitelné jednání muže z Obrnic na Mostecku šetřili obrničtí policisté. Minulý měsíc v dopoledních hodinách šel 39letý muž pěšky ve směru na Obrnice po kraji vozovky I/13. V tu dobu jelo v protisměru nákladní vozidlo, kdy najednou chodec sebral něco ze země a hodil nezjištěný předmět na čelní sklo vozu tovární značky Fiat Ducato, které tímto poškodil. Řidič vozu na místě zastavil a neznámému muži sdělil, že zavolá policii. Ten náhle přiběhl k autu a pěstí udeřil do skla, které ještě více poničil. Během chvilky se na místo dostavila hlídka obrnických policistů, která podezřelou osobu vypátrala a zadržela. Muž policistům uvedl, že prý chtěl hodit kus ledu na jiné osobní vozidlo kvůli tomu, že prý na něj jeho řidič dělal nějaké posunky, ale strefil se na nákladní auto. Svoji následnou reakci však nedokázal nijak rozumně vysvětlit. Řidič se ve vozidle raději před výtečníkem uzamkl a vyčkal příjezdu hlídky. Na automobilu vznikla předběžná škoda ve výši 11 tisíc korun. Policisté obrnického obvodního oddělení sdělili ve zkráceném přípravném řízení 39letému muži z Obrnic podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

Zloději kradou převážně v noci
Neznámý pachatel v nočních hodinách v areálu garáží v mostecké ulici Pionýrů vnikl násilím do jedné z garáží a z ní odcizil doplňky na osobní vozidlo, nářadí a také kanystr s pohonnými látkami. Kradl v době vyhlášeného nouzového stavu a poškozenému zanechal škodu ve výši 11 tisíc korun.
Jiný nenechavec v ulici Teplická v Mostě překonal oplocení u objektu, vnikl do rozvodny a z ní odnesl několik metrů přívodního kabelu k osvětlení lamp v objektu. Majitel vyčíslil vzniklou škodu na 9 tisíc korun.
Další zloděj v obci na Mostecku přelezl plot u budovy železnic, kde následně překonal okno do objektu a z vnitřních prostor měl odnést věci za 32 tisíc korun.

Most 2. března 2021
nprap. Ludmila Světláková

vytisknout  e-mailem