Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Na silnici u Heřmanic zemřel chodec po střetu s vozidlem

ČESKOLIPSKO - Tragickou nehodu objasňují kriminalisté. 

Ve čtvrtek 10. září kolem 20.20 se z dosud nezjištěných příčin na silničním úseku mezi Kravařemi a Žandovem poblíž Heřmanic střetlo osobní vozidlo tovární značky Volkswagen Lupo se 44letým chodcem. Ten se před nehodou pravděpodobně pohyboval po krajnici a při střetu utrpěl zranění, kterému podlehl na místě.

Volskwagen Lupo směřoval od Kravař na Žandov. Při střetu s chodcem navíc vyjel do vedlejšího jízdního pruhu, na což byl nucen zareagovat v protisměru jedoucí řidič vozu Volkswagen Golf Variant, který strhnul řízení vlevo a potom vpravo a skončil v silničním příkopu. Přitom se zranila jeho spolujezdkyně, kterou zdravotnická záchranná služba převezla sanitou do nemocnice.

Příčinu a všechny okolnosti nehody nyní zjišťuje služba kriminální policie a vyšetřování, která si už vyžádala její znalecký posudek z oboru dopravy a nařídila provést soudní pitvu těla zemřelého. Dechová zkouška u obou řidičů  ukázala, že nebyli pod vlivem alkoholu.

Pokud může někdo pomoci přispět k objasnění příčiny a průběhu této tragické nehody, prosíme, aby nás kontaktoval na naší bezplatné telefonní lince 158,  a nebo na kterékoliv služebně Policie ČR.

11. 9. 2020
por. Bc. Ivana Baláková
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem