Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Na rozhodnutí o vazbě čeká v policejní cele - Aktualizace

VYŠKOVSKO, BRNO: Nedávno z vězení propuštěný recidivista opět ukradl autobus a boural. 

V dopoledních hodinách bylo ve věci vedeno vazební zasedání. Soudce podnět na návrh na vzetí mladíka do vazby akceptoval a rozhodl o umístění do vazební věznice, kde si počká na soud.

por. Bc. Petr Vala, 2. června 2021 - 11:30 hodin - Aktualizace.

Neutuchající chuť projet se autobusem může jednadvacetiletého recidivistu (červené kolečko) opět poslat do vězení. Vše začalo v neděli časně ráno v Brně, kde se zmocnil zaparkovaného bílého autobusu značky Karosa a vydal na bezstarostnou projížďku přes Ostopovice až do Uherského Brodu. Zde pak v odcizeném kolosu přenocoval. Druhý den ráno mu ale další vyjížďku překazila jeho nepozornost. U Hodějic na Vyškovsku totiž při odbočování přehlédl automobil, se kterým se tvrdě střetl. Jenomže ani zraněný cizinec ve voze nepřivedl mladíka k rozumu a od vážné nehody zbaběle ujel. Cestou ještě navíc na nedalekém železničním přejezdu dokázal poničit i přejezdové zabezpečovací zařízení, aby následně poškozený autobus odstavil a z místa utekl. Na služebnu se nakonec přišel doznat až v doprovodu maminky. Tam překvapení policisté zjistili, že se nejedná o jeho první podobný problém. Mladík, který nikdy nevlastnil řidičský průkaz, se totiž během několika let zmocnil již několika autobusů, a má soudem vyslovené dva platné zákazy řízení. Obviněnému je nyní kladeno za vinu podezření z několika trestných činů (neoprávněné užívání cizí věci, neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, ublížení na zdraví z nedbalosti, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti), kdy mu v případě uznáni vinny hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

V souvislosti s případem vyškovští dopravní policisté prošetřují i to, zda během jeho jízdy neohrozil i další lidi. Všichni, kteří tak jeho jízdou cítili býti ohroženi, či dokonce viděli dopravní nehodu, ať se neprodleně přihlásí na linku 158.

Policisté také potřebují nutně mluvit důležitým svědkem (zelené kolečko), který společně s obviněným cestoval v autobuse. Ten by pak svou případnou svědeckou výpovědí mohl klíčovým způsobem přispět k objasnění případu. Jestli svědka na záznamu poznáváte, volejte tísňovou linku 158.

Níže naleznete krátké video.

por. Bc. Petr Vala, 2. června 2021.

Odkazy do noveho okna

Foto č. 9

Foto č. 9 

Detailní náhled

Foto č. 8

Foto č. 8 

Detailní náhled

Foto č. 7

Foto č. 7 

Detailní náhled

Foto č. 6

Foto č. 6 

Detailní náhled

Foto č. 5

Foto č. 5 

Detailní náhled

Foto č. 4

Foto č. 4 

Detailní náhled

Foto č. 3

Foto č. 3 

Detailní náhled

Foto č. 2

Foto č. 2 

Detailní náhled

Foto č. 1

Foto č. 1 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem