Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Na řidiče dnes čekaly rozsáhlé kontroly

Jihočeský kraj - Policisté zkontrolovali tři stovky vozidel. (Hlasová schránka 974 221 116) 

Policisté z odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje uskutečnili dnes v dopoledních hodinách dopravně bezpečnostní akci. Více než dvacítka policistů vyjela na frekventovanou silnici vedoucí z Českých Budějovic na Tábor, kde kontrolovali projíždějící vozidla. Kromě dopravních policistů se do akce zapojili také policisté služby kriminální policie a vyšetřování a policisté z cizinecké policie. Hlavním cílem dnešní akce bylo zvýšit bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. Současně s kontrolou technického stavu vozidel a potřebných dokladů se policisté zaměřili také na měření rychlosti vozidel. Zároveň policisté hledali možné osoby v pátrání, ukradené automobily a kradené věci. V případě kontroly cizinců zjišťovali policisté z cizinecké policie pravost a platnost příslušných dokladů.
 
Kontroly probíhaly v jednom jízdním pruhu, do kterého byly automobily svedeny. Policisté zkontrolovali celkem 300 vozidel. Zjistili 34 přestupků. Přesto, že řidiči věděli, že probíhají rozsáhlé policejní kontroly, nedbali opatrnosti a bezprostředně po provedené kontrole překračovali předepsanou povolenou rychlost. Jak totiž ukazují zjištěné výsledky, více než polovinu přestupků představovala právě nepřiměřená rychlost. Nejvyšší zjištěná rychlost měla hodnotu 152 km/h. Celkem 27 přestupků vyřešili policisté na místě uložením blokové pokuty, 7 přestupků oznámí příslušnému správnímu orgánu. V jednom případě naměřili řidiči zbytkový alkohol v dechu. Ostatní přestupky se týkaly nevyhovujícího technického stavu vozidla a nerozsvícených světel.
 
Na jihočeských silnicích ročně umírají desítky lidí, proto budou podobné kontroly pokračovat. Řidiči často nepřizpůsobí rychlost jízdy svým schopnostem a následky bývají fatální. V letošním roce se stalo na jihočeských silnicích více než 2 200 dopravních nehod, při nichž zemřelo již více než 50 osob. Dva řidiči zemřeli i dnes, viz článek.
 
Opatrnost a předvídavost je při řízení automobilu nezbytná. Řidiči, jezděte bezpečně a především tak, abyste se ze své cesty vždy šťastně vrátili domů.
 
por. Ing. Štěpánka Uhlířová, pisjc@mvcr.cz
29. září 2011

vytisknout  e-mailem