Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Na prodavačku zaútočil pistolí

Loupežné přepadení v prodejně na Slezském předměstí  

 

Loupežné přepadení v prodejně na Slezském předměstí Loupežné přepadení v prodejně na Slezském předměstí

     V úterý 25. listopadu 2008 kolem 18:00 došlo k loupežnému přepadení prodejny textilu na Slezském předměstí v Hradci Králové. Lupič využil momentu, kdy prodavačka zamykala dveře a násilím se dostal dovnitř. Ozbrojený muž požadoval na prodavačce vydání peněz z pokladen. V první pokladně však peníze nebyly, proto ji  přinutil otevřít druhou. Přitom, když  kradl z kasy peníze, nevšiml si, že prodavačka vyběhla z prodejny ven, kde požádala náhodného chodce o pomoc. Mezitím lupič i s lupem zmizel. Jednašedesátiletá žena z Hradce Králové naštěstí vyvázla bez zranění. Podezřelý si z prodejny odnesl několik tisíc korun. Z dosavadního šetření vyplývá, že se jednalo o dvacetiletého muže, vysokého asi 175 centimetrů. Na sobě měl zelenou mikinu s kapucí přetaženou přes hlavu.

 

     Hledáme náhodného chodce a další svědky události, kteří se mohou telefonicky ozvat na bezplatnou linku tísňového volání 158.

     Policie případ šetří pro podezření z trestného činu loupeže, kde trestní zákon stanoví trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

 
Několik čísel ze statistiky Policie ČR Okresního ředitelství Hradec Králové:

Loupeže:    od 1.1. do 31.10. 2008 - 35 případů 
                   od 1.1. do 31.10. 2007 - 51 případů (za celý rok 2007 - 61)

Statistické údaje za Královéhradecký kraj naleznete   http://www.policie.cz/soubor/statistiky-09-2008-statistiky-prehled-vusc-xls.aspx   (list vusc_a07, TSK - 131,132).           

 nprap. Anna Pešavová

 

vytisknout  e-mailem