Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Na podvod se přišlo

TEPLICKO - Muž zatoužil po telefonu, získal ho podvodem; Vandal poškodil hřbitovní zeď... 

Na podvod se přišlo

     Z přečinu podvodu je podezřelý 27letý muž, který zneužil své pozice prodavače provozovny, která je současně místem pro výdej zásilek.  Nejdříve si přes internetový portál objednal pod smyšleným profilem zákazníka mobilní telefon v hodnotě přes dvanáct tisíc korun, který si nechal doručit na pracoviště. Tam si také balíček převzal, ale do doručovacího systému zadal elektronický status o tom, že zboží bylo vráceno zpět přepravci bez doručení zákazníkovi. Na vše se ale přišlo a muž byl obviněn z podvodu, za který mu v případě uznání viny hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Vandal poškodil hřbitovní zeď

     Policisté pátrají po neznámém vandalovi, který v Modlanech posprejoval hřbitovní zeď. Škoda spojená s náklady na odstranění nápisu byla předběžně vyčíslena na osm tisíc korun, pachateli hrozí v případě dopadení za přečin poškození cizí věci až roční trest odnětí svobody.


Řídil i přes zákaz

     Až dvouleté vězení hrozí 61letému muži, který ignoruje pravomocné rozhodnutí soudu, kterým mu byl uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. V průběhu uplynulého týdne si sedl za volant hned dvakrát, jednou řídil na Moldavě a podruhé ho policisté zastavili v Trnovanech. Včera si muž převzal sdělení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ve lhůtě 48 hodin bude eskortován před soudce, který rozhodne o druhu a výši trestu.

4. června 2020, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pis.tp@pcr.cz

vytisknout  e-mailem