Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Na počátku měla být loupež

ZLÍNSKO: Na konci je ublížení na zdraví a distribuce drog. 

Návrhem na podání obžaloby pro zvlášť závažný zločin těžké ublížení na zdraví, spáchaný navíc úmyslně, kvůli drogám, skončilo vyšetřování dosud netrestaného devatenáctiletého studenta střední školy z Otrokovic. Trestní zákoník stanoví v tomto případě možný trest odnětí svobody na tři léta až deset let.

I zkušeným kriminalistům dalo zabrat rozpletení zamotaného případu, který začal oznámením o loupeži notebooku a skončil těžkým zraněním jednoho z protagonistů.

Tři kamarádi vyrazili začátkem června na smluvené místo v obci poblíž Zlína, kde měli podle domluvy koupit větší množství marihuany. Mladý muž, který obchod domlouval, však neměl v úmyslu za marihuanu zaplatit smluvených sto tisíc korun. Chtěl drogu ukrást. Tak se také stalo. Z vozidla prodejců vzal tři sáčky se sušinou, utíkal do vozidla, kterým přijeli, a zavelel devatenáctiletému řidiči, aby odjel. Prodejci se však rozběhli, jeden se snažil řidiče vytáhnout z auta a druhý nasedl na kapotu a snažil se mu zabránit v odjezdu. Devatenáctiletý řidič se však prudce rozjel nedbaje na pasažéra na kapotě a z místa odjel.

Následující den přišla zlodějům sms zpráva od prodejce marihuany, že kvůli zranění třiadvacetiletého mladíka na kapotě policistům oznámili, že se jednalo o krádež notebooku, aby se kvůli drogám zbytečně nedostali do problémů. Než se však celá lež mohla zrealizovat, vozidlo s tříčlennou posádkou zlodějů, kteří u sebe měli téměř kilogram marihuany, zadrželi policisté ve Zlíně a převezli je na služebnu, kde postupně vyšlo najevo, jak se všechno stalo.

Kriminalisté z toxi týmu navíc prověřují trestnou činnost spojenou s výrobou a distribucí drog u všech pěti protagonistů smutného drogového příběhu. 

30. října 2017, nprap. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem