Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Na mokré vozovce narazil do stromu

JIČÍNSKO – Nadýchal přes 2 promile. 

Jičín - SedličkyJičín - SedličkyVčera před 9. hodinou večerní havaroval pětatřicetiletý muž na přímém úseku vozovky před obcí Jičín – Sedličky. Pravděpodobně vlivem nepřiměřené rychlosti dostal s vozidlem značky Škoda Octavia na mokré vozovce smyk, narazil do kmene vzrostlého stromu, od kterého se odrazil zpět na silnici. Jičínští policisté muže vyzvali k orientační dechové zkoušce na alkohol.  Provedené dechové zkoušky u něho prokázaly pozitivní hodnoty 2,24 a 2,10 promile alkoholu v dechu. Řidič během dopravní nehody utrpěl zranění a byl převezen do nemocnice.
Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Dle prvotního šetření policisté zjistili, že muž nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem.

Muž se tak svým jednáním dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na 3 léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření jičínských policistů.

Upozornění:
Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Tito řidiči jsou nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích.

Více preventivních informací naleznete ZDE

por. Ing. Eliška Majerová
14. 10. 2020, 10:25

Odkazy do noveho okna

Jičín - Sedličky

Jičín - Sedličky 13. 10. 2020 

Detailní náhled

Jičín - Sedličky

Jičín - Sedličky 13. 10. 2020 

Detailní náhled

Jičín - Sedličky

Jičín - Sedličky 13. 10. 2020 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem