Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Na pětatřicítce ve směru na Liberec ztráceli řidiči kontrolu nad řízením

LIBERECKO - Důvodem nehod bylo nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze mokré vozovky. 

Během necelých 24 hodin dopravní policisté zaznamenali 4 dopravní nehody ve směru na Liberec. Policisté preventivně připomínají, aby řidiči rychlost jízdy přizpůsobili svým schopnostem, vlastnostem vozidla a také stavu vozovky a povětrnostním podmínkám.  Vozidlo se na mokré silnici snadno stává neovladatelným.  

Dne 6.8. 2023 ve 12:50 hodin na silnici I. třídy č. 35 ve směru jízdy od Hodkovic nad Mohelkou na Liberec, řidič osobního automobilu tovární značky AUDI A6 v pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost jízdy mokré vozovce a uvedl tak své vozidlo v nedotáčivý smyk, který vedl ke střetu s osobním vozidlem tovární značky Ford Focus ve vedlejším pravém jízdním pruhu. Důsledkem střetu se obě vozidla otočila kolem své osy, jedno z vozidel zůstalo stát v protisměru a druhé ještě vlivem rotace narazilo svou zadní části do středových svodidel.  Při dopravní nehodě došlo naštěstí jen k lehkému zranění spolujezdkyně řidiče vozidla Ford Focus a dechová zkouška u obou řidičů byla negativní.

Dne 6.8. 2023 v 15:50 hodin na silnici I. třídy č. 35 ve směru jízdy od Hodkovic nad Mohelkou na Liberec, řidič osobního automobilu tovární značky BMW M3 Competition M xDrive v pravotočivé zatáčce uvedl své vozidlo v rotující smyk, jehož vlivem došlo ke střetu se středovými svodidly a pokračující rotací dále také ke střetu s projíždějícím vozidlem tovární značky BMW 320 TD. Důsledkem střetu bylo druhé vozidlo odmrštěno do kovových svodidel na pravém okraji komunikace, kde nárazem došlo k utržení pravého předního kola a vozidlo dále pokračovalo v nekontrolované jízdě vpřed. Zastavilo se až na travnatém valu komunikace. Ke zranění osob nedošlo, provedené dechové zkoušky na přítomnost alkoholu byly negativní.

Dne 6.8. 2023 ve 20:15 hodin na silnici I. třídy č. 35 ve směru jízdy od Turnova na Liberec, řidič osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia nedodržel bezpečnou vzdálenost od vozidla jedoucího před ním. Jednalo se o vozidlo tovární značky BMW 320 D, jehož řidič nepřizpůsobil rychlost na mokré vozovce a uvedl tak vozidlo v kyvadlový smyk. Když se ho snažil vyrovnat, došlo ke střetu přední části vozidla Škoda Octavia se zadní částí vozidla BMW 320 D. V důsledku střetu bylo vozidlo BMW roztočeno kolem své osy a došlo ke střetu s krajními kovovými svodidly a následnému odmrštění zpět na komunikaci napříč pravý a prostřední jízdní pruh. Ke zranění osoby nedošlo a přítomnost alkoholu po provedení dechové zkoušky byla také vyloučena u obou řidičů.

Dne 7.8. 2023 v 9:45 hodin na silnici I. třídy č. 35 ve směru jízdy z od Turnova na Liberec, řidička osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu a povaze mokré komunikace. V pravotočivé zatáčce se s vozidlem dostala do smyku, v jehož důsledku došlo k vyjetí vpravo mimo komunikaci a nárazu přední částí vozidla do pravých krajových svodidel. Tímto nárazem bylo vozidlo roztočeno kolem své osy a došlo k dalšímu střetu se svodidly a odmrštěním do levého jízdního pruhu. Ke zranění řidičky nedošlo a dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní.

Žádáme řidiče, aby byli na svých cestách opatrní a ohleduplní.

10.8.2023
por. Bc. Klára Jeníčková
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraj

Odkazy do noveho okna

poškození vozidla

poškození vozidla 

Detailní náhled

střet vozidel

střet vozidel 

Detailní náhled

střet se svodidly

střet se svodidly 

Detailní náhled

náhled nehody

náhled nehody 

Detailní náhled

poškozená svodidla

poškozená svodidla 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem