Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Na krádež neuzamčené kola stačilo pachateli několik minut

MĚLNICKO – Své o tom ví majitel horského jízdního kola Olpran. 

Volně odložené kolo nechal pět minut před 13. hodinou dne 29. března 2021 na svém pozemku rodinného domu v Zárybech. Bohužel nezamkl branku. Když se za pět minut vrátil, kolo bylo pryč. Neznámý pachatel způsobil majiteli škodu ve výši téměř 10 000,- Kč.

Policisté Obvodního oddělení Neratovice nyní případ šetří jako přečin krádež a porušování domovní svobody. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Aby se podařilo případ objasnit a pachatele vypátrat, potřebovali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili na uvedeném místě v inkriminované době podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Neratovice nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 876 740. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Apelujeme na vlastníky jízdních kol, aby své stroje řádně zabezpečili před odcizením.

Kola vždy zamykejte! Bytelným zámkem ho připoutejte k pevnému objektu a to současně za rám a alespoň přední kolo. Můžete také nechat kolo zapsat do registru jízdních kol a opatřit příslušnou nálepkou, což může řadu zlodějů odradit.

Neuzamčené a volně přístupné prostory jsou velkým lákadlem pro nenechavce.

Převážně garáže jsou magnetem pro zloděje. Je dobré investovat do pořádného zámku. Čas, který zloděj potřebuje k překonání zámku, vyplývá z jeho bezpečnostní třídy. Je logické, že pachatelé volí raději objekty, do kterých se dá vniknout rychle a za pomoci jednoduchého nářadí. Protože prakticky neexistují bezpečnostní garážová vrata, je moudré chránit garáž elektronicky. Doporučujeme magnetická a pohybová čidla napojená na domovní alarm. Od věci není také zabezpečení věcí uvnitř. Vhodné je použít samostatné zajištění sezonních pneumatik, jízdních kol, či motocyklu.

por. Mgr. Markéta Johnová
1.4.2021

vytisknout  e-mailem