Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Na kompenzacích chtěli získat přes patnáct milionů korun

ZLÍNSKÝ KRAJ: Hrozí jim až deset let za mřížemi. 

Krajští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality předložili státnímu zástupci návrh na podání obžaloby proti osmatřicetiletému muži a třiadvacetileté ženě ze spáchání zvlášť závažného zločinu podvod. Osoby podávaly různým správcům daně fiktivní žádosti o vyplacení kompenzačních bonusů určených pro podnikatele ke zmírnění ekonomických dopadů pandemie koronaviru.  

O případu jsme veřejnost informovali již na konci srpna loňského roku (https://www.policie.cz/clanek/zlinska-danova-kobra-zrealizovala-podvody-s-kompenzacnimi-bonusy.aspx ).
V té době jsme dvojici vinili z podání nejméně 256 fiktivních žádostí, při kterých si přišli na více než 700 tisíc korun a dalších 10 milionů jim nebylo vyplaceno. Následným vyšetřováním se kriminalistům podařilo prokázat další skutky a celkem tak v návrhu na podání obžaloby uvádí 359 žádostí o poskytnutí tzv. kompenzačního bonusu pro podnikatele. Osoby tak činily jménem různých daňových subjektů, avšak bez jejich souhlasu či vědomí. Celkově se jim podařilo podvodně vylákat více než milion korun, nicméně podanými žádostmi se pokusily získat částku přesahující 15 milionů korun. Tyto peníze však díky kontrolním mechanismům správce daně vyplaceny nebyly.
Za podvod se škodou velkého rozsahu hrozí dvojici trest odnětí svobody na pět až deset let.

9. června 2021, nprap. Petr Jaroš

vytisknout  e-mailem