Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Na kole jen s přilbou

MS kraj - preventivní akce pro "malé" i "velké" cyklisty 

Přestože přilba není pro cyklisty starší 18 let ze zákona povinná, policisté neustále na veřejnost apelují, aby ji požívali také dospělí. Vždyť ani jeden ze tří cyklistů, kteří v první polovině letošního roku podlehli zraněním po kolizi s dopravním prostředkem nebo pevnou překážkou, neměli cyklistickou helmu.

Nejen na tuto skutečnost, ale také na mnohé další povinnosti nemotorizovaných účastníků silničního provozu všech věkových kategorií, upozorňovali policisté krajského ředitelství ve čtvrtek 15. srpna širokou veřejnost v rámci preventivní akce „Na kole jen s přilbou“. Vždyť právě cyklisté patří společně s chodci k nejohroženějším účastníkům silničního provozu. K tomuto účelu využili možnosti účasti na dětských závodech „O pohár hejtmana Moravskoslezského kraje“, které se tento den konaly před úvodní „časovkou“ cyklistického závodu „Czech Cycling Tour“ v Trojhalí Karolína v Ostravě.

Pro děti měli policisté připravené testy ze znalostí silničního provozu s ohledem na jejich věk, pro rodiče a dospělý doprovod informace s důrazem na správné používání cyklistických přileb. Vždyť pro ochranu zdraví a života cyklisty není důležité jen mít přilbu na hlavě, ale hlavně použít správnou velikost, mít ji správně nastavenou a nasazenou (cca 1 cm nad obočí) a řádně připevněnou. Cyklistická helma nesmí být volná, aby při pádu nespadla z hlavy, ale pásky nebo spona nesmí tlačit nebo se zařezávat do krku – zkrátka musí na hlavě „sedět“. A pokud byla přilba vystavena silnému nárazu, nemusí již správně plnit svou funkci, tudíž by se již neměla používat.

K připomenutí všech získaných informací byly dospělým rozdávány informační letáky a cyklistické mapy z projektu „Na kole jen s přilbou“, děti jako odměnu získaly pexesa a omalovánky s dopravní tématikou.

Preventivní akce „Na kole jen s přilbou“ se v minulých dnech uskutečnila také v Krnově, ve Frýdku-Místku.

por. Mgr. Daniela Vlčková
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
16. 8. 2019

Odkazy do noveho okna

IMG_0626

IMG_0626 

Detailní náhled

IMG_0632

IMG_0632 

Detailní náhled

IMG_0634

IMG_0634 

Detailní náhled

IMG_0650

IMG_0650 

Detailní náhled

IMG_0653

IMG_0653 

Detailní náhled

IMG_0657

IMG_0657 

Detailní náhled

IMG_0659

IMG_0659 

Detailní náhled

IMG_0661

IMG_0661 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem