Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

"Na kole bezpečně" i na Českolipsku

ČESKOLIPSKU - Dopravně preventivní projekt probíhá napříč Libereckým krajem. 

Na časté úrazy cyklistů zareagovaly svým společným projektem nazvaným " Na kole bezpečně" Krajské ředitelství policie Libereckého kraje a Krajský úřad v Liberci. Například v loňském roce v Libereckém kraji zemřel jeden cyklista, osmnáct se jich zranilo těžce a stočtyřicetsedm lehce. Bilance nehodovosti cyklistů na Českolipsku je v letošním roce více než znepokojivá. Zatímco za celý loňský rok evidují dopravní policisté 28 nehod cyklistů, v letošním roce je jich už 30.7

V rámci projektu "Na kole bezpečně" včera dopravní policisté dohlíželi na chování a vybavení cyklistů přímo na frekventované cyklostezce Varhany v obci Manušice. Kromě toho, že je podrobili důkladné kontrole, věnovali jim také cyklolékárničku. Za ni byli cyklisté vděční, je plně vybavená a navíc si ji mohou připnout rovnou na kolo. Jeden z cyklistů se na dotaz redaktora Českého rozhlasu vyjádřil k tomu, zda někdy utrpěl vážné zranění na kole. Opověděl, že měl zatím velké štěstí a nic podobného nezažil narozdíl od své manželky, která po těžkém úrazu na kole s cyklistikou definitivně skončila. Další takové trauma už žena riskovat nechce.

Projekt má ambici zlepšit přístup cyklistů k jejich vlastní bezpečnosti nejen v silničním provozu,  ale i na cyklostezkách a kdekoliv jinde v terénu. Další podobnou akci chystáme na měsíc srpen na cyklostezku v Doksech.

13. 7. 2018
por. Bc. Ivana Baláková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem