Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Na Kladensku havaroval motocyklista

KLADENSKO – Posádka ZZS převezla zraněného se středně těžkým zraněním do nemocnice. 

Dnešního rána 19. května 2020 vyjížděli policisté kladenského dopravního inspektorátu k dopravní nehodě, která se stala nedaleko obce Dolany na Kladensku.

K dopravní nehodě došlo před osmou hodinou na pozemní komunikaci mezi obcemi Dolany a Hostouň. Řidič motocyklu tovární značky Yamaha nezvládl řízení při předjíždění osobní vozidla a  havaroval. S motocyklem sjel mimo vozovku do příkopu.  Policisté řidiče vyzvali k předložení dokladů a k dechové zkoušce. U pětapadesátiletého motorkáře byla dechová zkouška negativní a alkohol byl na místě vyloučen. Řidič utrpěl zranění středně těžkého charakteru, se kterými byl transportován posádkou ZZS do nemocnice. Pravděpodobnou příčinou této dopraní nehody bylo nedodržení rychlosti.

Policie neustále apeluje na řidiče, aby za volant usedali odpočatí a při jízdě se plně věnovali řízení. Každý řidič by si měl uvědomit, že nedodržování předpisů v silničním provozu, ať už se jedná o riskantní a rychlou jízdu nebo užití alkoholu, či jiných návykových látek a nebo jiné porušení předpisů je velmi riskantní a bezohledné. Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích. K dodržování těchto dopravních předpisů by neměli řidiči ani opomínat na tolerantnost a slušné chování. Všichni řidiči nedodržováním předpisů silničního provozu a agresivní a nebezpečnou jízdou ohrožují nejen své zdraví, ale především zdraví a životy všech ostatních účastníků silničního provozu.

nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
19. května 2020

Odkazy do noveho okna

Dopravní nehoda motorkáře

Dopravní nehoda motorkáře 

Detailní náhled

Dopravní nehhoda motorkáře

Dopravní nehhoda motorkáře 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem