Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Na dávky neměla nárok

TEPLICKO - Žena pobírala příspěvek na bydlení neoprávněně; Kradli v obchodech... 

Na dávky neměla nárok

     Z trestného činu podvodu se bude zodpovídat 31letá žena, která se obohatila na úkor státu. Při uplatnění žádosti o dávku státní sociální podpory příslušnému úřadu neoznámila ukončení nájemního vztahu k bytu, čímž zavinila, že jí byl neoprávněně přiznán a vyplacen příspěvek na bydlení téměř 12 tisíc korun. Vzhledem ke spáchání podvodu v době, kdy byl vyhlášen nouzový stav, hrozí ženě v krajním případě až osm let za mřížemi.

Kradli v obchodech

     Až na osm let by mohl poslat soudce zpátky za mříže 29letého recidivistu, který ukradl zboží v duchcovské prodejně. Muž, který byl před několika měsíci propuštěn z vězení, je podezřelý, že před několika dny odcizil z regálů různou kosmetiku, kterou si poschovával v oblečení a bez zaplacení zboží se pokusil obchod opustit. I když škoda nebyla vysoká, s ohledem na jeho trestní minulost a spáchání činu v době nouzového stavu ho policisté obvinili ze zločinu krádeže.

    Stejný trest hrozí i 23letému muži, který kradl kosmetiku v Teplicích. V průběhu jednoho dne odcizil ve dvou prodejnách parfémy za téměř třináct set korun, i on už má v trestním rejstříku několik záznamů, a proto byl obviněn ze zločinu krádeže.

Řídil opilý a boural

     Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý muž, který před několika dny boural v Proboštově. Řidič ve večerních hodinách zřejmě nezvládl řízení a vyjel mimo komunikaci, kde poškodil oplocení, přivolaní policisté mu naměřili přes 1,8 promile alkoholu v dechu. Pokud případ skončí u soudu a muž bude uznán vinným, hrozí mu v krajním případě až tříletý trest odnětí svobody.

2. března 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem