Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Na dálnici se policisté nenudí

ÚSTECKÝ KRAJ – Autobus se otáčel na dálnici; Kauce pro opilého řidiče 

Autobus se otáčel na dálnici

Dispečeři Střediska správy a údržby dálnice Řehlovice, kteří na kamerách monitorující provoz dálnice D8, zaznamenali nedávno před tunelem Prackovice patnáctimetrový autobus s německou registrační značkou otáčející se z původního směru na Německo na směr Praha a ihned to oznámili dálničnímu oddělení Řehlovice. Policejní hlídka kupodivu zastavila autobus na témže místě, protože řidič autobusu se opět otočil již na exitu Velemín zpět na původní směr. Řidič své jednání odůvodňoval tím, že se řídil navigací. V autobuse přepravoval 9 cestujících, kteří cestovali touto mezinárodní dálkovou linkou do Berlína. Na místě se řidič podrobil dechové zkoušce na alkohol, jejíž výsledek byl negativní. Za uvedené jednání řidiči ve správním řízení hrozí sankce v rozmezí 5 000,- až 10 000,- Kč, zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku a 7 bodů do evidenční karty řidiče.

Opilému řidiči policisté uložili kauci

V neděli dopoledne zastavila hlídka dálničního oddělení Řehlovice na dálnici D8 před tunelem Panenská ve směru na Německo řidiče vozidla Audi A4 s německou registrační značkou. Při orientační dechové zkoušce přístroj ukázal hodnotu 0,71 ‰. Policistům řidič německé národnosti sdělil, že předchozí večer vypil 8 půllitrových 10° piv. Orientační test na přítomnost jiné návykové látky byl negativní. Řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz a byla mu uložena kauce ve výši 5 000,- Kč. Hlídka navíc na místě zjistila, že na vozidle není nalepena dálniční známka.

Kauci policisté uložili, protože existuje důvodná obava, že se podezřelý řidič bude dále vyhýbat řízení o přestupku a vymáhání uložené sankce by bylo spojeno s nepřiměřenými náklady, případně by nebylo vůbec možné. Řidiči za uvedené jednání hrozí ve správním řízení sankce v rozmezí 2 500,- až 20 000,- Kč, zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku a 7 bodů do evidenční karty řidiče.

 

por. Šárka Poláčková
KŘP Ústeckého kraje
20. 2. 2019

vytisknout  e-mailem