Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Myslivci na čekané dopadli zloděje

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Amnestovaný vězeň vykrádal chaty. 

Již třetí případ, ve kterém hrál roli amnestovaný vězeň, se uskutečnil v našem kraji. Díky skupince myslivců se podařilo dopadnout zloděje, který se vloupal do chatek poblíž obce Jalubí.
Osmadvacetiletý muž se v úterý v noci dostal do zděné zahradní chaty, ze které ukradl plastový dalekohled a měděné kabely. To mu nestačilo, tak se vkradl i do myslivecké chaty, která byla v sousedství. Z té ovšem nestihl nic vzít, protože ho dopadla skupinka myslivců.
Tři myslivci byli na čekané, když uslyšeli šramot z jedné chatky poblíž posedu. Hluku si však nijak nevšímali. Zbystřili až poté, co se ozvalo šramocení i z jejich myslivecké chaty. Navíc se v ní svítilo. Došlo jim, že se tam někdo mohl vloupat a tak stavení obstoupili a pomalu šli dovnitř. Jejich předtucha se naplnila. Uvnitř našli pachatele, na kterého okamžitě zavolali policii. Policisté muže zadrželi a převezli do cely v Uherském Hradišti.
O něco později jsme zjistili, že šlo o recidivistu, který má v rejstříku trestů již pět záznamů. Vesměs za krádeže. Z brněnské věznice byl v rámci amnestie propuštěn 3. ledna. Ve dvou chatách příliš velkou škodu nestihnul způsobit, odhadujeme ji předběžně na čtyři tisíce korun.
Reálně hrozí, že by muž v trestné činnosti pokračoval, což je jedním z důvodů, proč jsme podali návrh na jeho vzetí do vazby.
K dalšímu případu došlo ve Slavičíně (amnestovaný vězeň je podezřelý z výtržnictví, protože v restauraci uhodil a zranil jednoho hosta) a na Bojkovicku (chování muže, který zaútočil na svou matku, bylo vyhodnoceno jako přestupek proti občanskému soužití).
 
10. ledna 2013, mjr. Ing. Jana Macalíková

vytisknout  e-mailem