Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Myslete na svůj majetek.

TRUTNOVSKO - Policisté namátkově kontrolují různé objekty. 

Foto 1V rámci celorepublikového preventivního projektu " Zabezpečte se!" i policisté na Trutnovsku kontrolují příležitostně různé objekty. Zaměřují se především na jejich případné narušení nezvanými hosty a jejich zabezpečení.

Myslet na zabezpečení svých nemovistostí, ať už jde o byt, rodiný dům, chatu či chalupu, se určitě vyplatí. Předejdete nepřijemnému překvapení až se vrátíte nepříklad z dovolené. Podle stastik totiž vyplývá, že zloději do nemovistí vnikají přes vstupní dveře, balkon nebo okny. Otevřená ventilace i mikroventilace může být pozvánka pro nezvaného návštěníka, kterému v takovém případě postačí velmi krátký čas k překaníní takto nezajištěných oken. Neuzamčené a pouze zabouchnuté dveře pak lze překonat do pěti sekund, proto je důležité jejich zamykání.  

Při odchodech či odjezdech z domova mějte stále na paměti pár základních pravidel.

  • Neupozorňujte nikdy na svou nepřítomnost na sociálních sítích a nechlubte se ve svém okolí odjezdem z domova.
  • Chraňte své cennosti a pocit osobního bezpečí. Nenechte si vloupáním pachatele narušit integritu Vašeho domova.
  • Nastavte si kontrolu nad svým domovem se sousedy, kteří Vám na něj dohlídnou, pravidelně vybírají poštovní schránku a zalévají květiny.
  • Zabezpečení a dohled velmi pomáhají. Ale nejdůležitější jsou opatření, která vás nic nestojí - nezapomínejte uzamknout všechny vstupy, zavírejte okna, klíče nenechávejte volně dostupné. Nevěřili byste, kolik lidí takto zlodějům i v dnešní době stále ještě svou nedbalostí napomáhá.

Pokud po návratu domů zjistíte, že se k Vám někdo vloupal, nikdy nevstupujte sami dovnitř. Pachatel může být ještě na místě a Vy můžete znehodnotit případné stopy. Neprodleně proto volejte linku tísňového volání 158.

Odkaz na stránky Zabezpečte se: https://zabezpectese.cz/ 
Odkaz na aplikaci Zabezpečte se: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gmail.hysek.jiri.zabezpecte_se&hl=en_US

por. Bc. Lukáš Vincenc
27. 7. 2022, 10:17

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem