Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Myslela, že výhodně investuje

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Policisté ženě zachránili část úspor. 

Další případ s výhodnou investicí řeší od pátku 4. února vyšetřovatelé z Oddělení hospodářské kriminality v Uherském Hradišti.

Žena z Uherskohradišťska si našla na internetu stránky společnosti, která údajně pomáhá lidem s investováním peněz.  Proto navázala komunikaci s jejími zástupci. Na jejich doporučení si vytvořila na stránkách společnosti účet a zaslala počáteční investici 250 dolarů. Za několik dnů se jí ozval muž z této společnosti a oznámil jí, že začnou investovat. Žena dělala vše, co po ní muž po telefonu žádal. Nejprve si nainstalovala do počítače aplikaci ANYDESK, která sloužila k dálkovému přístupu, a přihlásila se do svého internetového bankovnictví. Poté už jen sledovala, jak muž provádí v jejím počítači různé úkony s tím, že občas nějakou operaci odsouhlasila v mobilním telefonu. Jakmile si všimla, že má na účtu jen 200 korun místo 370 tisíc korun, ihned s mužem ukončila komunikaci a zavolala do banky, aby zablokovala veškeré účty. Zároveň vše oznámila na policii. A to bylo asi to nejlepší momentální rozhodnutí vystrašené ženy. Policistům se totiž ještě ten den podařilo provést několik úkonů, kterými zachránili alespoň část finančních prostředků, které tak budou ženě vráceny.

Tento případ je jeden z mnoha, který má stejný začátek. Zároveň je jeden z mála, který má částečně šťastný konec. Policisté varují před podobnými investicemi! Neinstalujte si do svých počítačů žádné aplikace, nikomu nesdělujte přístupová hesla k účtům ani čísla platebních karet.

9. února 2022, por. Bc. Milena Šabatová

vytisknout  e-mailem