Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Muži zachránila život sehranost, rychlost a spolupráce

Pražští policisté z oddělení řízení dopravy, místního oddělení Radotín a pohotovostní motorizované jednotky společnými silami pomohli zachránit jednapadesátiletého může, který zkolaboval. Vzájemná spolupráce veřejnosti, policistů a záchranářů pomohla zachránit další lidský život. 

Policisté z oddělení řízení dopravy projížděli včera odpoledne pražskou Zbraslaví, kde na ně mávala žena a prosila je o pomoc. Na zastávce totiž zkolaboval její manžel a kolemjdoucí mu poskytoval laickou první pomoc, kterou zahájil, společně s operátorkou tísňové linky 155 (TANR). Policisté muže ihned vystřídali a pokračovali v již zahájené nepřímé srdeční masáží. Poté se střídali i s kolegy z PMJ, kteří byli na místo vyslání operačním důstojníkem v rámci programu „First responder“, který umožňuje dispečinku záchranné služby v případě závažných událostí kontaktovat operační středisko, jež na místo vyšle nejbližší policejní hlídku, která je vybavená mimo jiné i defibrilátorem. Účelem tohoto programu je rychlá reakce a poskytnutí první pomoci ještě před příjezdem zdravotníků.

Následně na místo přijeli i přivolání záchranáři, kteří si muže převzali a policisté nadále pokračovali v provádění nepřímé srdeční masáže. Policisté u muže použili i přístroj AED, který doporučil a následně i provedl jeden výboj. Společnými silami se nakonec podařilo u muže funkci srdce obnovit a po zajištění byl převezen do nemocnice.

por. Mgr. Violeta Siřišťová - 15. 3. 2023

vytisknout  e-mailem