Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Muži ve velkém množství nelegálně prodávali cigarety a tabák. Jeden z mužů i anabolika

PLZEŇSKÝ KRAJ – V souvislosti s nelegálním prodejem neplatili daně, a tak státní pokladna přišla o více než 7 milionů korun. 

     Vrchní komisař odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje zahájil trestní stíhání dvou mužů – 62letého muže z Tachovska, kterého obvinil ze zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, a 40letého cizince, kterého obvinil ze zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, z přečinu výroba a jiné nakládání s látkami s hormonálním účinkem a z přečinu nedovolená výroba a držení pečetidla státní pečeti a úředního razítka.
     Na základě provedeného šetření se podařilo kriminalistům zjistit, že v období od července roku 2015 do října loňského roku oba muži zajišťovali nelegální dovoz cigaret a následně také jejich nelegální distribuci na území České republiky, zejména v Praze – Modřanech, na území okresů Tachov a Cheb. 
     Starší z mužů nakoupil od dosud neustanovené osoby celkem 3 150 kartonů cigaret různých značek a 150 kilogramů tabáku, které následně dál distribuoval. Jeho jednáním tak došlo ke zkrácení minimální daňové povinnosti na spotřební dani a zkrácení daně z přidané hodnoty ve výši přes 2 206 000 korun.
     Mladší z mužů pak z ciziny zajistil minimálně ve dvou případech dovoz 1 850 kusů kartonů cigaret různých značek. Dále sám, částečně s druhým obviněným, prodal 160 kusů kartonů cigaret různých značek a v Praze přechovával bezmála 1 300 kilogramů tabáku, který prodával dalším osobám. Mezi nimi byl i starší z obviněných. Při prohlídce jiných prostor a pozemků kriminalisté také zajistili přes 151 kilogramů různých látek obsahujících látky s anabolickým nebo jiným hormonálním účinkem, které muž přechovával s vědomím, že nejsou určeny k léčebným účelům. Tím zkrátil minimální daňovou povinnost na spotřební dani a na dani z přidané hodnoty v celkové výši přes 4 963 700 korun.
     Kriminalisté navíc zjistili, že dotyčný v rozporu se zákonem o užívání státních symbolů České republiky přechovával v jedné garáži v Praze neoprávněně vyrobené kulaté razítko Ministerstva vnitra s vyobrazením malého státního znaku České republiky.
     Starší z obviněných mužů je trestně stíhaný na svobodě, mladší z mužů se v tuto chvíli nachází ve vyšetřovací vazbě v Německu pro páchání násilné trestné činnosti na území tohoto státu.
     V případě odsouzení staršímu z obviněných hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let, mladšímu za výše uvedenou trestnou činnost hrozí stejná trestní sazba.

por. Bc. Dagmar Jiroušková
18. 10. 2017

vytisknout  e-mailem