Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Muži ničili na ulicích majetek

JIHLAVSKO: Oba muži jsou obviněni ze spáchání dvou trestných činů 

Jihlavští kriminalisté dopadli dvojici mužů, kteří v Třešti poškozovali na ulicích majetek. Nejzávažnějšího jednání se dopustili v červnu, když umístili na železniční přejezd přívěsný vozík, přičemž vozík z kolejiště naštěstí několik minut před průjezdem osobního vlaku odstranila policejní hlídka, která ho zde nalezla. Škoda, kterou pachatelé poškozováním majetku způsobili, přesáhla částku padesát tisíc korun. Policejní komisař zahájil trestní stíhání dvou mužů, oba byli obviněni ze spáchání trestných činů.
 
K ničení majetku docházelo v Třešti v dubnu a v červnu. Policisté začali jednotlivé případy poškozování majetku okamžitě po přijetí oznámení prověřovat, stejně tak i umístění přívěsného vozíku na železničním přejezdu. Provedli šetření, místa činu ohledali, zadokumentovali a zajistili stopy. Dále policisté zahájili úkony trestního řízení pro spáchání trestného činu. Na základě prověřování zjistili, že se všech případů poškozování majetku a rovněž tak umístění vozíku na železničním přejezdu dopustili stejní pachatelé. Podezřelé muže se kriminalistům následně podařilo vypátrat a dopadnout.
Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání dvou mužů ve věku devatenáct a jednadvacet let, oba z Jihlavska. Muži byli obviněni ze spáchání přečinu poškození cizí věci a přečinu výtržnictví.
 
Muži jsou obviněni z toho, že na konci dubna v noci na ulici Revoluční poškodili stojanem na jízdní kola plexiskla obchodního domu a ukazatel meteorologických údajů. Dále na ulici Kostelní vytrhli k zemi připevněnou lavičku a povalili kamenný podstavec s křížem. V druhé polovině června se na místo vrátili a v časných ranních hodinách si ničení majetku na ulici Kostelní zopakovali. U kostela Sv. Kateřiny poškodili kamenný podstavec, ze kterého násilím vylomili kříž. Další škodu pachatelé způsobili na ulici B. Smetany, kde ulomili tři okrasné dřeviny javoru, a na náměstí T. G. Masaryka, kde dali na střechu zaparkovaného vozidla Škoda Felicia kovovou popelnici. Na jiných ulicích rozházeli obsah odpadkového koše, vytrhali ze země vzrostlé sazenice keřů a na několika ulicích odstranili poklopy kanálových vpustí, čímž tak vzniklo nebezpečí pro každého, kdo se v těchto lokalitách pohyboval, poklopy muži zanechali poblíž.
Nejzávažnějšího jednání se muži dopustili, když umístili na železniční přejezd v Třešti přívěsný vozík za osobní automobil, který předtím nalezli zaparkovaný na ulici. Vozíku, který stál na kolejišti, si naštěstí všimla náhodná osoba, která přivolala policisty. Na místo okamžitě vyjela hlídka policistů Obvodního oddělení Třešť. Policisté vozík ihned odtlačili a zabránili tak střetu s osobním vlakem, který místem po několika minutách projel.  
 
Případ kriminalisté dále vyšetřují.
 
por. Bc. Jana Kroutilová, komisař
22. prosince 2014

vytisknout  e-mailem