Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Muže zbili a vzali mu mobilní telefon

BRNO: Policistům znesnadňoval práci kolemjdoucí opilec a nakonec se jim vymočil na služební auto. 

Značný rozruch byl včera před devátou hodinou večer u obchodního centra v ulici Nádražní. Na policii se obrátil oznamovatel s tím, že dva cizinci pokřikují na jiného muže a tahají mu tašku z ruky.

Hlídka na místě našla devětapadesátiletého podnapilého a zbitého muže. Dva útočníci cizí národnosti ve věku šestadvacet a devětadvacet let ho měli napadnout a z kapsy mu sebrat mobilní telefon. Podezřelou dvojici policisté na místě zadrželi.

Při řešení události se k hlídce nachomýtnul další kolemjdoucí muž, zjevně pod vlivem alkoholu a měl potřebu se do situace vměšovat. Policistům začal nadávat a narušovat zákrok. Vyzvali ho, aby místo opustil, což následně učinil.

Během několika málo minut ovšem hlídku upozornil strážník Městské policie, že onen konfliktní muž jim nyní močí na služební vozidlo. To už hlídka řešila užitím donucovacích prostředků a podnapilého výtečníka zpacifikovala.

Zatímco šestadvacetiletý mladík se bude zodpovídat z přestupku, tak dvojice cizinců to bude mít podstatně horší. Za loupež jim může hrozit až desetileté vězení.

por. Andrea Cejnková, 19. ledna 2023

vytisknout  e-mailem