Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Muže, který v roušce přepadl českolipskou hernu, může prozradit tetování na levé tváři

ČESKOLIPSKO - Žádáme veřejnost o pomoc při jeho vypátrání. 

Loni dne 8. prosince v půl druhé odpoledne přepadl neznámý muž barmanku v herně v ulici Červeného kříže v České Lípě. Pachatel vprůběhu loupeže ženu poranil nožem a z místa činu si odnesl několikatisícovou finanční hotovost, kterou mu servírka v obavě o svůj život vydala. Po jeho totožnosti stále intenzivně pátráme.

Jedná se o muže zhruba 170 až 180 cm vysokého, robustní postavy s výrazným břichem, který se podle vyjádření svědků pohybuje houpavou chůzí jako tučňák. Při loupeži měl na sobě černou bundu, na hlavě černou čepici a obličej mu zakrývala rouška. Na servírku mluvil zpočátku česky a z češtiny pak přešel do komunikace v ukrajinském jazyce, který evidentně dobře neovládal a asi se jen tím snažil maskovat svou pravou totožnost. Svědci  v jeho češtině slyšeli romskou intonaci.

Po důkladném prostudování fotografií pořízených ze záznamů bezpečnostní kamery jsme dospěli k závěru, že má pravděpodobně tetování na levé tváři, a to v její horní části. Zpod jeho roušky vedou tři vodorovné zřejmě vytetované čáry, které mohou poznat lidé z jeho blízkého okolí a nebo sám autor kresby. A právě tyto osoby žádáme o pomoc při pátrání po jeho totožnosti. Informace k případu přijme každá služebna Policie ČR nebo naše známá bezplatná linka 158. Pokud se nám ho  podaří dopadnout, hrozí mu za zločin loupeže až desetiletý trest odnětí svobody.

Fotografii detailu tetování naleznete pod článkem.

14. 1. 2022
por. Bc. Ivana Baláková
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem