Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Muž ztratil potmě v lese orientaci

ŽĎÁRSKO: Policisté muže vypátrali, byl v pořádku 

V neděli krátce po jednadvacáté hodině přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o pohřešování třicetiletého muže. Muž odešel ze svého bydliště v obci na Novoměstsku kolem sedmnácté hodiny na procházku a rodině sdělil, že se vrátí asi za hodinu. Když se dlouho nevracel, začali ho příbuzní hledat. Po neúspěšném prohledání okolí zavolali na linku 158.

Na místo vyjela hlídka obvodního oddělení. Policisté získali od rodiny popis pohřešovaného a začali po něm pátrat. Deset minut po půl desáté muže vypátrali na silnici v lesním úseku mezi Fryšavou a Herálcem. Muž byl v pořádku, policistům sdělil, že zabloudil v lese a nemohl se zorientovat.

Policisté upozorňují občany, že zejména v současných povětrnostních podmínkách by měli zvážit, v jaké denní době a kam se vydají na procházku do přírody. Vždy je lepší jít alespoň ve dvou a za denního světla. Do terénu by si lidé s sebou měli brát mobilní telefon, kterým si v případě úrazu, zdravotního problému nebo ztráty orientace mohou přivolat pomoc.

por. Bc. Monika Pátková, komisař

18. ledna 2016

vytisknout  e-mailem